Bielska fabryka na wzór amerykańskiej

Nowa fabryka stanie w Bielsku-Białej. Gigantyczna inwestycja, która pochłonie 54 mln dolarów ma zakończyć się w ciągu roku. Nowoczesna i optymalna technologicznie fabryka ma być jedynym tego typu obiektem w Europie. Podobna hala przemysłowo-produkcyjna powstała niedawno w Stanach Zjednoczonych. Teraz czas, aby w Europie działały wyjątkowe obiekty fabryczne, które przyczynią się do zwiększenia konkurencyjności z przedsiębiorcami z USA. Na terenie fabryki ma odbywać się produkcja sprzętu elektrycznego, elementów elektrycznych oraz podzespołów niezbędnych przy dostawie energii.

Bielsko-Biała hale

Bielska inwestycja nie jest w sumie całkiem nowa, bo fabryka tego typu działa już na terenie miasta, ale poszczególne działy rozsiane są miedzy kilkunastoma budynkami. Nowa hala fabryczna ma to usprawnić. A ma to być obiekt o najwyższym standardzie technologicznym. W jednym miejscu mieścić się będą zarówno zakłady produkcyjne, laboratoria oraz pomieszczenia dla personelu. W planach nie jest tylko zbudowanie inteligentnego zakładu produkcyjnego, lecz siedziby z prawdziwego zdarzenia, która służyć będzie także jako obiekt reprezentatywny do spotkań z klientami, także z zagranicy.

Zgodnie z założeniem fabryka w Bielsku-Białej ma kontynuować dotychczasowe projekty i rozwijać kolejne, prowadząc m.in. badania na potrzeby polskiego oraz zagranicznego rynku, aby dostosować asortyment do panujących warunków. Za sprawą optymalizacji efektywności produkcja ma przynosić jak najwyższe zyski. W fabryce wytwarzane mają być wszelkiego typu urządzenia niezbędne w branży energetycznej, takie jak rozdzielnie, szafy sterownicze, wyłączniki. Wyspecjalizowany towar przechowywany będzie w odpowiednio przystosowanych do tego halach magazynowych. Ma to zapewnić najwyższą jakość sprzętu, który w przyszłości może być wykorzystywany m.in. przy budowie obiektów energetyki wiatrowej oraz w branży kolejowej. Fabryka o tak wysokim standardzie potrzebować będzie wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin. Docelowo w bielskich zakładach pracę ma znaleźć nawet 1200 osób.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz