Historyczne nieruchomości Bielska na sprzedaż

Historyczny dworek w cenie mieszkania? Okazuje się, że to możliwe. Wiele zniszczonych kompleksów pałacowych można kupić za cenę niewielkiego mieszkania w centrum dużego miasta. Jednakże koszty remontu takiego zabytku są niekiedy zbyt wysokie, by inwestycja się opłaciła. Warto jednak sprawdzić, za ile można kupić okoliczny dworek, bo np. w Bielsku-Białej dziewiętnastowieczny budynek dostępny był za 450 tys. złotych. To tyle co trzypokojowe mieszkania w atrakcyjnym centrum miasta. Taką nieruchomość można wykorzystać w różnych branżach, zwłaszcza turystycznej i gastronomicznej, bo najlepiej się sprawdza jako klimatyczny pensjonat, restauracja czy sala weselna.

Zanim jednak zdecydujemy się na taką inwestycję, trzeba oszacować całkowite koszty renowacji i wszystkich remontów. Należy też dokładnie sprawdzić czy jest to dom całoroczny, bo wtedy nasze plany mogą okazać się niemożliwe do zrealizowania. Prowadzenie hotelu czy restauracji opłaca się tylko wtedy, gdy obiekt czynny jest o każdej porze roku. Zdarzają się wyjątkowe oferty, jak ta z okolic Bielska-Białej, gdzie za niecałe pół miliona złotych można było kupić funkcjonalny dom, w którym niegdyś mieścił się historyczny młyn wodny. Obiekt o powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych posiadał również okazały ogród i zabytkowe pomieszczenia po dawnej piekarni.

Bielsko-Biała -domy

Inną ciekawą budowlą, jaką można było kupić w Bielsku-Białej była stylizowana na twierdzę willa z początku XX wieku. Wysoki standard budynku wpłynął na cenę, która wyniosła przeszło milion euro. Niektóre obiekty zanim zostaną wystawione na sprzedaż lub wynajem, przechodzą gruntowną modernizację. Tak jest w przypadku osiemnastowiecznej kamienicy położonej przy kościele Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej. Od ponad dwudziestu lat słynny budynek dosłownie sypie się na oczach mieszkańców miasta. Odpadający tynk stanowił zagrożenie dla przechodniów, dlatego kamienica, zwana Sapiehówką zostanie całkowicie odrestaurowana, by z ruiny mogły stać się jedną z piękniejszych bielskich budowli.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz